Srpen 2010

Geri Halliwell

11. srpna 2010 v 23:06 | Marse |  Různé články z časopisů
Její třetí sólový singl Lift me up se umístil v hitparádě a Geri spolu s Britney, Whitney a Madonnou byla nominována na MTV Award za Njlepší mezinárodní ženský výkon. Těžko uvěřit, že před pouhými osmnácti měsíci si někteří lidé začali myslet, že by bylo lepší, kdyby si Ginger Spice dal na pusu zámek, stáhla si sukni ke kolenům a neukazovala tolik prsa. Geri ale překvapila celý svět tím, že přesně tohle udělala! Ukázala všem těm lidem, co si mysleli, že nedovede nic jiného, než se předvádět v televizi - že je sólovou zpěvačkou Number One. Ale nejen to. K jejímu vlastnímu překvapení se vyrojila spousta dívek, které ji fandily.

Její nejlepší přátelé
Tisíce holek by daly nevím co za to, aby mohli být jejími kamarádkami. ,,Opravdu?" zeptá se
stydlivým úsměvem. ,,No, to ale můžou! Když jsem vyla malá, tak lidi z hudebního světa byli opravdu zase mými nejlepšími kamarády. Když se ti něco nevede, co uděláš? Zapneš si rádio a necháš se ukolébat nějakou písničkou. Ještě teď, když mám nějaký problém, tak si záměrně pouštím rádio, zaposlouchám se do první písničky a spoléhám na to, že mi něco řekne. Víte, já jsem ráda ve společnosti teenagerů - někdy si myslím, že s nimi vycházím líp než s dospěláky." Možná proto si Geri nepřipustí, že by se nějak změnila od doby své puberty. Když si ale přečte záznamy ze svých tehdejších deníčků, musí se tomu dnes smát. ,,Pěkná blbost , jak jsem tam psala o klucích." Je to něco na způsob ,,Jsem zblblá do Johna, ale nemyslím, že on by byl zblblý do mě." A pak další za týden: ,,Chodím s Johnem" a dva dny na to: ,,Dala jsem mu kopačky," "Pro mě bylo dobrý si uvědomit, jak jsem získávala zkušenosti. Myslím, že jsem se ale vůbec nezměnila."

Potíže s jídlem
Tyhle věci nadělaly Geri mnoho starostí. Nevyhnula se jí ani bulimie. ,,Poruchy přijímání potravy jsem právě symptomem toho, jak člověk cítí ve svém nitru," prohlašuje. ,,Nemá to nic společného s tělesnou váhou, je to únik před skutečností. Všechnu svou energii napřeš směrem ke kontrole své váhy a přitom se pokoušíš zapomenout na všechno ostatní, místo aby ses pokusila vypořádat se se svými problémy. Třeba když mi umřel táta, byla jsem strašlivě smutná, cítila jsem se opuštěná a osamělá. A bulimie pro měla byla něčím, nač jsem se mohla zaměřit. Ovšem ten důraz na váhu je opravdu silný, slýchávám dívky jak tvrdí, že ,,Klukům se líbí jen štíhlý holky!" A to je přece naprostá pitomost.

Po čem doopravdy touží?
Dnes je spousta kluků po celém světě do Geri zblázněných, ale tenkrtát ve Wattfordu, když byla ,,týňačka" zase tak moc zájmu nejevili. ,,Já si obarvila vlasy na černo, oblékla jsem se jak Madonna a neměla jsem žádný prsa,"hihňá se. " A zatímco se všichni v patře muchlovali, já jsem v přízemí tancovala na pop music." Dnes jsem ráda, že jsem se k popularitě nedostala když jsem byla ještě mladičká. ,,Musíte mít nějaký vážný cíl, nebo vám to všechno může pěkně zamotat hlavu," prohlašuje. ,,Pro mladé lidi, toužící po popularitě, je hrozné že jednou chvíli vás lidi berou a v dalším okamžiku vás zavrhnou. Mé vztahy s fanoušky byly velmi proměnlivé: nejdřív mě měli rádi, pak začali říkat, že jsem tlustá, potom mě odepsali a v dalším okamžiku mě zase začali milovat. Poznala jsem, že si musím věřit a vědět proč dělám, to co dělám. Já dělám muziku pro lidi a chci, aby je to povzbuzovalo a bavilo. Ale taky jsem pochopila, že nemůžu potěšit úplně všechny.

Jsem šťastná, že můžu být zase sama sebou

11. srpna 2010 v 22:37 | Marse |  Různé články z časopisů
"V roli Ginger Spice jsem byla svou vlastní karikaturou naposledy!" Říká Geri Halliwell. ,,S tím jsem teď skoncovala!"Nová Geri má na sobě nízké boty, černé kalhoty a obyčejné růžové tričko. Drobný obličej posetý veselým pihami lemují dlouhé vlasy ve stylu Gwyneth Paltrow. Její make-up je úplně přirozený. Harry, roztomilý ,,kapesní" pes a její jediný věrný mužský společník, vyskočí na plyšovou pohovku v soukromém apartmá v nejvyšším patře exkluzivního klubu Home House v Londýnské čtvrti Westend a majetnicky se uvelebí vedle Geri. Harryho jsem společně s mým nejlepším kamarádem Georgem Michaelem objevili v útulku Battersea God Home," prozrazuje Geri a naleje Harrymu do misky trochu čaje. Její mazlíček se okamžitě žene k misce. ,, Harry je typický Angličan," směje se Geri. ,,vypije hrozně moc čaje!"

Otázka: Odešla jsei od Spice Girls 27. května loňského roku, během prvního velkého světového turné. Litovala jsi někdy toho kroku?
Geri: Ne. Holky moc dobře věděli, že chci časem odejít. Svou ,,výpověď" jsem načasovala až po skončení turné. Jenomže pak se to tak nějak semlelo, že k tomu došlo dřív, než jsem měla původně v plánu.
Otázka: Co bylo důvodem tvého odchodu?
Geri: Moje aktivita v oblasti onemocnění rakovinou prsu: Já sama jsem si už v osmnácti objevila bulku. Naštěstí se pak ukázalo, že to byla jenom uzlina, ale co jsem prožila, než se to zjistilo, to nikomu nepřeji. Proto si troufám říct, že chápu co nemocní prožívají, a dokážu se s jejich pocity dobře identifikovat. Chtěla jsem pomáhat. Jenomže nabitý termínový kalendář Spice Girls mi neposkytoval dostatek času věnovat se téhle problematice. Musela jsem se rozhodnout.
Otázka: Podle pověstí jsi jenom o chvilku předstihla svůj vyhazov...
Geri: Ano, holky se mne chtěly zbavit. Hlavně jedna z nich mně v jednom kuse otravovala život. Víc k tomu ale říct nechci. V ten večer, kdy Spice Girls stály ve čtyřech na scéně stadionu ve Wembley, jsem si zalezla do postele a brečela jsem jako malá holka. Vystoupit jednou na stadionu ve Wembley byl můj velký sen. Brala jsem to jako koncert na rozloučenou. Ani jsem se na to nemohla koukat v televizi. Vím, že jsem nikdy nebyla nejlepší tanečnicí nebo zpěvačkou skupiny, ale vždycky jsem se snažila ostatní motivovat. Ztotožnila jsem se s názvem našeho songu ,,Wannabe" (Rádoby)! Chtěla jsem všechno: být slavná, vydělávat hromadu peněz, mít úspěch! Proto mě komentář Mel B, kdy řekla že skupina je teď mnohem silnější než kdy dřív a že už mě stejně nepotřebují hrozně ranil.
Otázka: Kam jsi zmizela bezprostředně po odchodu ze skupiny?
Geri: Nejdřív jsem odjela do hotelu v Paříži, kde jsem se schovávala několik dnů. léto jsem pak strávila ve vile George Michaela v jižní Francii. Zůstala jsem tam skoro tři měsíce. Dlouho jsem se totiž nemohla vrátit do Anglie kvůli daním. V té době jsem snad v jednom kuse brečela a cítila jsem se hrozně osamělá a opuštěná. Asi jako člověk po rozvodu. Nejdřív krach, potom bolest! George mi znovu pomohl na nohy, když jsem byla na dně. Nejradši bych si ho za to vzala za muže!
Otázka: Po odchodu od Spcie Girls ses zabývala spoustou jiných záležitostí a dokonce jsi natočila album. Co považuješ za vrchol celého roku bez Spice Girls.
Geri: Je toho víc. Vystoupení na oslavě narozenin prince Charlese - moje máma Anna na to byla hrozně pyšná. Měla z toho mnohem větší radost než z mého úspěchu
se Spce Girls. Byla jsem nadšená, že dražba mých Ginger kostýmů a doplňků vynesla tolik peněz pro děti nemocné rakovinou. Jsem velmi hrdá na svou práci mluvčí Spojených národů pro světovu kontrolu porodnosti. To je můj životní úkol, beru ho velmi vážně, a abych ho mohla zodpovědně vykonávat musím se ještě hodně učit.
Otázka: Tvé album se jmenuje ,,Schizophonic". vystihuje tento název stav tvé duše?
Geri: Ano. Po odchodu od Spice Girls jsem byla úplně rozervaná. Ale i v době když jsem ještě patřila do skupiny, trpěla jsem tím, že musím hrát drzou Geri: být pořád sexy, vypouštět z úst ostré průpovídky. Tohle moje album je svým způsobem výpovědí o mých citech. Songy na cédéčku popisují můj charakter, singl ,,Look At Me" vyjadřuje můj nový postoj.
Otázka: V klipu k songu ,,Look At Me" představuješ jeptišku a prostitutku, krásku a zvíře. Co se skrývá za těmito rolemi?
Geri: Přehrávám všechna klišé a pohřbívám tak umělou figuru Ginger Spice, abych mohla být už jenom Geri Halliwell! Tohle je poselství - všechno, co o mně do té doby fanoušci věděli,
jak mě znali, to byly jenom hrané role. Nic nebylo pravé. Teď se ukazuji taková , jaká skutečně jsem - nenalíčená a úplně obyčejná holka!
Otázka: Je pravda, že jsi u Spice Girls nikdy nezazpívala sama celou jednu písničku?
Geri: Ano, u Spice Girls jsem si jednotlivé sloky vždycky rozdělily. Neměla jsem taky žžádně hudební vzdělání a vlastně až teď chodmím na opravdické hodiny zépěvu . Jako skupina jsem sice měly hudební vedění, ale nikdy se nám po hudební stránce nikdo nevěnoval jednotlivě.
Otázka: O čem jsou ostatní songy na albu ,,Schizophonic."?
Geri: ,,Mi Chico Latino" je song o štěstí. Zčásti je nazpívaný španělsky - moje máma je Španělka - a tahle písnička je, stejně jako všechny ostatní na alb, dvojsmyslná. V ,,Bag It Up" jde o rozchod, Walkaway" je mým rozlučkovým songem se Spice Girls.
Otázka: Spice Girsl vydaly song ,, Goodbey". Byl věnovaný tobě?
Geri: Ten song jsem napsaly společně před rokem a půl, po masakru ve škole v Dunblane. Tenhle hrůzný čin nás inspiroval k songu a já jsme na něm taky pracovala . Když vyšel, bylo to současně i moje rozloučení.
Otázka: Velmi ses změnila - v pozitivním smyslu. Byla tahle změna vědomým rozhodnutím?
Geri:Ginger Spice jsem objevila já. V osmnácti se mi tahle image moc líbila, ale mezitím jsem z téhle role vyrostal. Opustila jsem prostě ten make-up, pod kterým jsem se chovávala, a teď jsem konečně zase sama sebou. Držela jsem dietu, pravidelně chodím do fitcentra v doprovodu Harryho, který se mnou chvilku statečně běhá na běžícím pásu - a našla jsem si novou, jednoduchou image. Nejdřív jsem nosila jenom tmavé věci jako nějaká vdova, co přesně odpovídalo mé náladě. Teď už ale zase nosím to, co se mi líbí.
Otázka: Byla jsi to ty kdo vymyslel pojem ,,Dívčí síla". Jak se na to díváš dnes?
Geri: Holky a ženy by se nikdy neměly bát zůstat ženami. Girlpower, dívčí síla, znamená zůstat ženská! Muži a ženy jsou naprosto rozdílné osobnosti, ale to neznamená, že jenom pohlaví je lepší než druhé. Já jsem hrdá nato, že jsem společně se Spice Girls přivedla na svět nový, pozitivní feminizmus. Dnešní dívky a ženy jsou silnější než kdykoli předtím, ale přesto mají muže rády a stejně jako předtím chtějí mít děti.
Otázka: Máš ještě nějaké kontakty se čtveřicí Spice Girls?
Geri: Ne, ani Victoria a už vůbec ne Mel B mě na své svatby nepozvaly. Tomu říkám kamarádství! Ale přesto jim přeju hodně štěstí a zdraví. Mám je všechny pořád ráda jako sestry. Momentálně ale nemáme žádný kontakt.
Otázka: Jsi sólo - je pro tebe těžké se zamilovat?
Geri: Už pět let jsem sama! Moc ráda bych měla opravdického přítele, ale doposud se mi nepoštěstilo najít toho pravého. Měla jsem několik známostí, ale to nebylo nic vážného. Když člověk zaměří na kariéru, vždycky musí někde něco ošidit - a u mě to byl soukromý život.
Otázka: Je pravda, že ses stáhla do kláštera?
Geri: To je ale ptákovina! Koupila jsem si nemovitost, která byla dřív malým klášterem. Jmenuje se Bílý dům! Dřív tam skutečně bydlely opravdové jeptišky. Nechala jsem to kompletně přestavět a hrozně to tam miluji!
Otázka: Jak sis zařídila svůj nový domov?
Geri : Ložnice je do růžova, taková holčičí. Jídelna je červená a obývák bílý, neutrální. Mojí velkou pýchou je obrovské schodiště. Jako dítě jsem neměla nic. Všechno jsem měli z bazaru nebo ze sekáče, a proto si svůj první vlastní dům tak hýčkám. Dokonce mám celý jeden pokoj plný hraček! Bydlí se mnou i moje máma. Podařilo se mi ji přesvědčit, aby konečně šla do důchodu. Celá léta uklízela pro jiné, teď si konečně může užívat ve vlastním.
Otázka: Píšeš autobiografii. Bude to konečné zúčtování se Spice Girls?
Geri: Moje autobiografie zahrnuje spoustu témat, ale o Spcie Girls bude zmínka až v závěru. Když před pěti lety zemřel můj táta, byla jsem hrozně nešťastná a nejradši bych byla skoncovala se životem. Trpěla jsem bulimií a nemohla jsem se smířit s jeho smrtí. Krátce nato jsem sto rozjela se Spice Girls - vlastně mě skupina vytáhla z největší deprese.