Šílenství začíná třeste se!

29. listopadu 2006 v 18:20 | Marse |  Šílenství začalo
Vše začalo roku 1993 kdy byl Chris Herbert už měl pokrk těch přesládlejch klučičích skupin typu Take Thak, East 17 až po třeba Backstreet Boys a další. V této chvíli přišel Chris na geniální nápad je načase aby chlapeckým skupinám začal někdo konkurovat. A tím někdo by měla být dívčí kapela. Měl přesnou představu co by měla taková dívčí kapela splňovat. Hned s tím nápadem zašel za svým kamarádem podnikatelem Chikem Murphym, který měl s dívčí kapelou zkušenosti když v sedmdesátých letech prosadil diskotékový víly Three Degrees. Chlapíci napsali tedy inzerát a rozeslali ho do všech tanečních a pěveckých škol v Británii.
Inzerát:
Hledají se děvčata, která tancují a zpívají, ve věku od 18 do 20 let, živá výbušná, duchaplná pohotová a ctižádostivá.
Text vyšel v roce 1993 a dostal se do populárního hudebního časopisu Stage. Asi ze šesti set uchazeček, které poslaly svoje fotografie a životopisy bylo vybráno více než tři stovky uchazeček, které byly pozvány na konkurz 4 března do Dance Works Studia na londýnský Oxford Street. Každá uchazečka musela zazpívat a zatančit na předem vybranou skladbu.
Zoufalým porotcům při únavným konkurze, kdy se všechny holky zdály být stejný, přinesla rozptýlení holka která byla oblečená do sportovního trikotu a s vytetovaným hadem na pravé ruce. Na otázku co to má být za oblečení na konkurz. Jim drze odsekla, že se tak obléká normálně že je to sportovkyně a fotbalistka. Zpívala znamenitě a tak porotě nezbývalo nic jiného než jí vzít okamžitě. Tou dívčinou nebyl nikdo jiný než Melanie Jayne Chisholmová. O něco později přišla na řadu i její kamarádka a spolubydlící Melanie Janine Brownová. Zazpívat se jí moc sice nepovedlo, ale porotu uchvátila její pohotová vyřídilka a její sprška drzých výrazů. Nejsebevědomější ze všech účastnic konkurzu byla Victoria Addamsová. Victoria sice odrazovala porotu svou nečistou pletí, ale byla úplně jiná než všechny ty děvčata která přišla na konkurz v síťovaných punčocháčích a ona přišla v kostýmku. Další uchazečkou se stala Geri Estelle Halliwellová, která dennodenně volala do studia že se chce stát zpěvačkou a že o to strašně moc stojí. Chrise však odrazoval věk Geri zdála se mu příliš stará. Na otázku kolik ti vlastně je Geri pohotově odpověděla: ,,Tolik, kolik potřebujete. Když na to přijde můžu bejt klidně desetiletou holčičkou s velkejma prsama." Pátou dívčinou byla Michelle Stephensonová. Skvěle se pohybovala a úžasně zpívala. Jen ta plachost a stydlivost příliš nelichotila Herbertovým a Chrisovým představám.
Chris okamžitě zašel za svým kamarádem klavíristou a hudebním režisérem, aby si poslech tyto čtyři budoucí hvězdičky. Ianu Leeovi se ty to hvězdičky vůbec nelíbili a to nemluvil o příšerném tanci a zpěvu. Jediný co holky uměly a to dost bylo do všeho kecat. Přes všechny problémy to nakonec se čtyřmi z nich nakonec šlo, jen Geri zpívala stále falešně a ještě k tomu nebyla schopná si zapamatovat si žádnou melodii. Ianovi bylo jasný že ji musí vyhodit. Když to Geri oznámili, odhodlaně Geri řekla že toto je její poslední šance a jestli ji dají hodinu na to se to naučit tak jim dokáže že to půjde. A ono to opravdu šlo po šedesáti vteřinách vylezla Geri s kazeťákem v ruce s s písní na rtech kterou zazpívala skvěle.
Dalším přáním Chrise bylo, že teď holky musí na sobě tvrdě makat a to znamená vzdát se svých kluků, zaměstnání a zábav. Holky se vším souhlasily. Chris s Herbertem se o ně staral jako táta a máma dal ji taky název You May Look But Never Touch (Smíš se dívat, ale nikdy dotýkat), ale holkám se to příliš nelíbilo a tak se rozhodly to zkrátit jen na The Touch (Dotyk).
V červnu přivedl Chris opravdovou učitelku zpěvu Pepi Lemerovou pod jejím vedením dělaly The Touch opravdové pokroky. Všechny děvčata se náramně bavila a rozuměla až na Michelle. Ta se stále víc stahovala do sebe a když jí ještě onemocněla matka rozhodla se s kapely odejít. Pepi místo ní přivedla svou žačku Abigail Kisovou. Tý však účast v projektu nedovolil její kluk. Na poslední chvíli si Pepi uvědomila že má ještě jednu skvělou žačku a to Emmu Lee Buntonovou. Chrisovi se ale baculatá Emma vůbec nelíbila, ale nechal se nakonec od Pepi přesvědčit a tak byla konečně skupina The Touch kompletní.
V roce 1995 kdy holky nacvičovaly svou první pecku Sugar And Spice jim najednou něco došlo. Proč se jmenovat jen The Touch (Dotyk), když můžou být dráždivý koření Spice. Mělo to však háček takhle už si někdo říkal a tak to holky vyřešily chytře. Rozšířily název na Spice Girls a bylo po starostech. V březnu si Spice Girls pozvaly na vystoupení do londýnské Knaphill Studios kde se představily řadě médií, hudebních vydavatelství a agentur. Během vystoupení zaznělo pět hitovek mezi kterými byla i pozdější pecka Wannabe. Najednou se strhla řeka s agenturami které chtěly se Spice Girls podepsat smlouvu. Chris a Bob v okamžiku, kdy vypiplali kapelu přesně podle jejich představa kdy z jejího úspěchu mohli začít těžit se od nich skupina trhla. Po několika měsících trápení podepsaly Spice Girls smlouvu s novým manažerem Simonem Fullerem.
Počátkem května 1996 má na jednom televizním britským kanále svou premiéru videoklip k pecce Wannabe (Rádoby). Najednou se strhne lavina telefonátů a lidi se ptají co je to za skupinu. Moderátorům nezbývá nic jiného než říct že jsou to Spice Girls a že jsou z Anglie. Mlčení kolem pětice je neúnosné a tak začínají kolovat první drby o tom, že je skupina jen dočasná, která vyletěla jako hvězda ale zanedlouho taky zhasne. Když má v červnu klip Wannabe svou premiéru na Mtv tak za hodinu obdrží televize 1723 telefonátů se stejným dotazem co je to za ty holky? A o rozpadu chlapecké skupiny Take Thak nikdo nevěnuje pozornost. Brzy na to vyjde pecka Wannabe i na singlu a zakotví na dlouhou dobu na prvním místě ve všech žebříčcích v řadě zemích. Když 19 října značně sestupovat Spice Girls mají nachystaný další hitovku Say You Be There. Zhruba o měsíc na to vychází jejich první album Spice. Třetím nejúspěšnějším singlem se stala písnička 2 Become 1.
Spicegirlsmánie překonala slavné The Beatles a zamořila svět od Laponka až po jižní Afriku. Z holek se staly všemi směry provokující milionářky. Důkazem byla návštěva Německa kde po nejluxusnějším hotelu běhaly s pokoje do pokoje úplně nahé a přitom si nadávaly. V Tokiu vyprovokovaly jednoho seriozního obchodníka aby tančil na stole bez kalhot. V Los Angeles málem přiměly k rozvodu zpěvačku Whitney Houston a jejího manžela Bobby Browna. Nevynechaly ani klučičí skupinu Backstreet Boys, když Geri peprně vylíčila Kevinu, že má na každý půlce svého zadku vytetovaný W a když se hodně předkloní vytvoří se slovo WoW a pak se ho bez mrknutí oka zeptala jestli si to taky nechce přečíst.
Tak teď to právě začíná připravte se přichází Girl Power
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Melanie Melanie | 6. října 2007 v 18:38 | Reagovat

líbí se mi to

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama